SP18 zaprasza przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 23 marca 2024 r. Szczegóły w zakładce "rekrutacja"

Spotkanie z pisarzem, panem Marcinem Koziołem

• 18 listopada w naszej szkole gościł polski pisarz dla dzieci i młodzieży – Marcin Kozioł
    Pan Marcin jest autorem lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy”. Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest książka „Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 50 krajów. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie (m.in. najlepsza książka podróżnicza 2016 – Nagroda Magellana). A miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w serii „Stajnia pod tęczą” (jej współautorką jest Katarzyna Dowbor).
    Jako pierwsze autor poprowadził warsztaty dla uczniów klas 4-6 z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów” (z serii „Detektywi na kółkach”). Było ono nie tylko okazją do rozmowy o książce, ale też angażującą lekcją multimedialną.
    Niezwykłe przygody bohaterów, detektywistyczne zagadki, łamanie szyfrów i elektryzująca nauka. Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci. Podczas tej multimedialnej lekcji dzieci poznały wynalazcę Nikolę Teslę, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Współczesna akcja serii łączy się z odtworzonymi na podstawie źródeł biograficznych nadzwyczajnymi, ale prawdziwymi wydarzeniami z życia historycznych postaci.
    Odkrywając tajemnice Nikoli Tesli, nazywanego też „Władcą Piorunów”, przeprowadzone zostało doświadczenie naukowe. Każdy mógł zostać „władcą piorunów” dotykając kuli plazmowej Tesli i przykładając do niej żarówkę, która rozbłyskała światłem.
    Drugie spotkanie dedykowane było uczniom klas 7 i 8 i związane było z książką „Szalona historia komputerów”. Młodzież poznała szczegółowo historię komputerów wzbogaconą ciekawymi eksponatami. Uczniowie mieli możliwość zagrania z panem Marcinem w grę komputerową z lat 90-tych. Budziło to wiele emocji i śmiechu.
    Po warsztatach można było otrzymać bilecik z autografem oraz kupić książkę.
Data dodania: 2019-12-08 19:18:30
Data edycji: 2019-12-08 19:21:10