Profilaktyka zdrowotna dla dzieci

Drogi Rodzicu/Opiekunie prawny,

jeżeli Twoje dziecko/podopieczny jest mieszkańcem Gdyni i uczniem szkoły podstawowej, który cierpi z powodu nadmiar masy ciała to nie czekaj tylko skorzystaj z bezpłatnej pomocy w ramach „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji młodzieży w Gminie Miasta Gdyni. Kontynuacja na lata 2023 – 2024”. Jest to program, który od 4 lat skutecznie pomaga gdyńskim dzieciom w odzyskaniu prawidłowej wagi ciała i nabycia nowych zdrowych nawyków.

W celu oceny kondycji zdrowotnej dziecka oraz sprawdzenia, czy dziecko kwalifikuje się do programu wypełnij anonimowy kwestionariusz online https://zdrowie.gdynia.pl/ankieta-kzd/.

Jeżeli Twoje dziecko/podopieczny spełnia kryteria kwalifikacji do programu, zostaniesz przekierowany do systemu elektronicznej rejestracji. W zgłoszeniu poprosimy Cię o podanie danych kontaktowych, dzięki którym będziemy mogli zaprosić Was do udziału w programie.

Program, którego organizatorem jest Gdyński Samorząd, trwa 12 miesięcy i zakłada kompleksową opiekę nad dzieckiem ze zdiagnozowaną nadwagą lub otyłością przez zespół specjalistów składający się z lekarza, dietetyka, psychologa oraz specjalisty aktywności fizycznej. W ramach programu odbędą się też warsztaty i wydarzenia sportowe, których celem jest kształtowanie zachowań prozdrowotnych oraz zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.
Program realizowany jest ze środków Gminy Miasta Gdyni przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.

To już czwarta edycja. Nie czekaj, zgłoś się już dziś. Wkrótce startujemy!

Data dodania: 2023-09-04 17:27:35
Data edycji: 2023-09-04 17:28:23