OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 29.09.2021

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.W środę nasza biblioteka miała przyjemność gościć uczniów z klasy Ia, Ib i Ic wraz z wychowawczyniami.

Dzieci miały okazję, żeby porozmawiać o tym, dlaczego warto czytać książki.

Najważniejszym punktem spotkania było jednak głośnie czytanie. Wiadomo nie od dziś, że czytanie na głos najmłodszym, stymuluje ich rozwój i wzbogaca słownictwo.

Do wspólnego czytania została wybrana książka Anny Mikity pt.: Bajki w zielonych sukienkach, ucząca ochrony przyrody i środowiska. Czytaliśmy więc o Zniszczonej Książce Pełnej Bajek, która żałowała, że bliźniaki podczas kłótni porwały ją i wyrzuciły do kosza. O Kranie Wylewnym III, który nie oszczędzał wody, aż pewnego dnia zabrakło jej dla mieszkańców krainy. Młodzi słuchacze dowiedzieli się, jak ważne w naszym życiu jest środowisko naturalne, w jaki sposób w codziennym życiu wykorzystujemy dary natury i jak by to było spędzić dzień w krainie bez wody. Zrozumieli, że warto, a nawet trzeba dbać o naturę. Nauczyli się, jak to robić.Potem przyszedł czas na rozmowy o przeczytanych utworach, bohaterach, a także o tym, dlaczego warto sięgać po książki. Goście mieli mnóstwo pytań, które dotyczyły biblioteki i książek.

Na zakończenie dzieci otrzymały drobny upominek, zakładkę do książki handmade (własnoręcznie wykonane przez panie z biblioteki).

Dziękujemy za spotkanie!  Pamiętajmy, że Dzień Głośnego Czytania może być celebrowany codziennie.

Data dodania: 2021-10-07 09:40:43
Data edycji: 2021-10-07 09:45:22