MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH- KONKURSY

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach:

1. Konkurs błyskawiczny - Quiz jesienny dla klas 2-3

Miejscem realizacji konkursu jest biblioteka szkolna w dniach 10.10.- 13.10.2022r. podczas długich przerw. Każdy uczeń otrzyma quiz o tematyce jesiennej. W czasie trwania konkursu uczestnik może wielokrotnie przychodzić do biblioteki. Wśród bezbłędnie wypełnionych testów rozlosujemy nagrody.

1. Konkurs plastyczny na ekologiczną zakładkę do książki dla klas 1-8

Zadaniem jest wykonanie zakładki z materiałów ekologicznych, która posłuży podczas czytania książki. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną ekologiczną zakładkę. Przygotowanie zakładki ekologicznej do książki może zostać wykonane techniką dowolną, o dowolnym kształcie. Liczy się estetyka pracy, pomysłowość oraz samodzielność wykonania. Do wykonania zakładki należy użyć materiałów ekologicznych: sznurków, papieru, suszonych kwiatów, ziaren, gałązek, suszonych liści itp.

Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy złożyć do biblioteki szkolnej do 2 listopada br. Wręczenie nagród oraz upominków odbędzie się po ogłoszeniu wyników.

Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów nastąpi na początku listopada.

Serdecznie zapraszamy :-)

Sylwia Chmarzyńska