Etap rejonowy konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego

II etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się 11 stycznia 2021 o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 18 w Gdyni, ul. Krasickiego 28

Bardzo prosimy o przybycie uczestników 30 minut przed rozpoczęciem konkursu.

Test potrwa 90 minut.

• Stopnie rejonowe i wojewódzkie konkursów przedmiotowych odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.
  • Podczas trwania konkursu w szkole mogą przebywać tylko zdający i osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursu.

Środki bezpieczeństwa osobistego uczestników konkursów przedmiotowych

1. Czekając na wejście do szkoły albo sali, uczestnicy konkursu zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

2. Po wejściu do szkoły należy okazać dokument tożsamości potwierdzający dane osobowe, np. ważna legitymacja szkolna lub inny dokument ze zdjęciem.

3. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno-lub wielorazową).

4. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły. Podczas wpuszczania uczniów do sali członek Rejonowej Komisji Konkursowej lub osoba wyznaczona przez Przewodniczącego Rejonowej Komisji Konkursowej może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).

5. Uczestnicy konkursu są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali. Po zajęciu miejsca w sali (w trakcie konkursu) uczestnik ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
1) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
2) wychodzi do toalety,
3) kończy pracę z arkuszem konkursowym i wychodzi z sali.

6. Uczestnicy konkursu nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym np.
książek, maskotek.

7. Podczas konkursu uczestnik może mieć na stoliku przybory do pisania (zgodne z regulaminem danego konkursu) oraz wodę i kanapkę/batonik (jeśli przyniesie je ze sobą). Uczestnicy nie mogą pożyczać przyborów od innych osób. Wszystkie inne przedmioty, w tym wyłączony telefon komórkowy, powinny być zamknięte w plecaku/torbie ustawionym obok stolika.

8. Okrycia wierzchnie uczniowie mają przy sobie na krześle.

9. Przewodniczący Rejonowej Komisji Konkursowej, członkowie Rejonowej Komisji Konkursowej,obserwatorzy i inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu konkursu np. specjaliści zzakresu niepełnosprawności, nauczyciele wspomagający, podczas poruszania się po sali, w której odbywa się konkurs, powinni mieć zakryte usta i nos. Mogą odsłonić twarz, kiedy obserwują przebieg konkursu, siedząc albo stojąc, przy zachowaniu niezbędnego odstępu.

Data dodania: 2022-01-03 14:42:16
Data edycji: 2022-01-03 14:45:13