Działalność Samorządu Uczniowksiego w roku szkolnym 2021/2022

Samorząd w tym roku szkolnym spotykał się stacjonarnie w każdy czwartek, w czasie nauki zdalnej zebrania odbywały się na platformie teams. W pracach samorządu uczniowie uczestniczyli aktywnie, niektóre z klas miały nawet regularnie po dwóch przedstawicieli.

Działały cztery sekcje samorządu: charytatywna, porządkowa, tutoringu uczniowskiego i gazetki SU.

Sekcja charytatywna pod opieką p. Irminy Krzymowskiej pracowała od października do ferii. Pracowało w niej 13 osób z klas : Va, VIa, VIb i VIId. W listopadzie uczniowie rozprowadzali kalendarze na rok 2022, z których dochód przeznaczony był w całości na potrzeby Gdyńskiego Hospicjum "Bursztynowa Przystań". Sprzedali 100 sztuk na sumę 1000 zł. W grudniu sekcja rozpoczęła zbiórkę datków z przeznaczeniem na opłacenie nauki Ester z Konga w ramach akcji "Adopcja serca". Zbiórka była kontynuuowana w styczeniu i zebrano 1840 zł., co pokryło w całości koszty całorocznej nauki naszej podopiecznej za rok bieżący i ubiegły, ponieważ z uwagi na naukę zdalną, zbiórka w zeszłym roku się nie odbywała. Na marzec była zaplanowana zbiórka darów dla Gdyńskiego Hospicjum, ale sytuacja na Ukrainie spowodowała, że nie doszła ona do skutku.

Sekcji porządkowa pracowała pod opieką p. Doroty Kalugi. Do sekcji zapisało się 36 uczniów z klas: 6b, 6c, 7c, 8a. Uczniowie pełnili dyżury na stołówce, do końca roku wytrwale i systematycznie dyżurowało 14 osób. Uczniów, którzy odpowiedzialnie i sumiennie dyżurowali , nagrodzono pochwałą do e-dziennika, a są to: z 8a: Aleksandra Kolińska, Aleksandra Landowska, Zuzanna Łata, Paula Grzegorska, Filip Turzyński, Kalina i Fabian Tybura, z 7c: Mariia Veretiuk, Magdalena Kwidzińska, Hanna Zaręba, Maja Milewska, z 6b: Gaja Mikołajczuk, z 6c: Maja Bargiel, Zuzanna Wawrzko. W sekcji toutoringu uczniowskiego pracującej pod moją opieką działało w tym roku szkolnym 9 uczennic z klas 7 i 8, które udzielały pomocy młodszym uczniom z przyrody, matematyki i języka angielskiego poprzez platformę teams, udzielono 73 lekcji ( N. Bagińska 8c, M. Henning 8d, J. Witt 8c, M. Zastawna 8f, A. Potulska 8c, A. Deresiewicz 7f, N. Antkowiak 7a, A. Szerszeń 7a). Był to również pierwszy rok, w którym za tę pracę wystawiałam zaświadczenia o odbyciu wolontariatu (9 zaświadczeń).

Podjęte inicjatywy i przeprowadzone akcje:

• 2021 r. Wybory przewodniczącej/przewodniczącego SU - kampania plakatowa i głosowanie uczniów;
  • 2021 r. Dzień Chłopaka - życzenia, zdjęcia; Dzień Nauczyciela - tablica z życzeniami.
  • Udział przewodniczącej SU i mój w zebraniu RR i przedstawienie zebranych wcześniej przez gospodarzy pomysłów dotyczących potrzeb uczniów oraz ich spostrzeżeń odnośnie wspólnej przestrzeni (więcej kanap, sklepik, siłownia zewnętrzna połączona z miejscem do odpoczynku i inne)
  • Gazetka Samorządu „Co w szkole piszczy?” – 2 numery w tym świąteczny.
  • 2021 r. propagowanie konkursu na plakat niepodległościowy z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości, kotylkiony i glaowy strój na 10.11.
  • 11. 2021 r. Dzień Misia.
  • 12. 2021 r. Mikołajki świąteczne elementy stroju.
  • 12. 2021 r. Dzień Praw Człowieka oraz 75 rocznica powstania UNICEF, wystawa prac uczniów przygotowana na lekcjach wos-u oraz niebieskie stroje założone tego dnia przez uczniów, którzy przyłączyli się do akcji.
  • 2021 r. pomoc w promowaniu akcji klasy 2c "Świąteczna paczka dla chorego zwierzaczka".
  • 2022 r. Walentynkowa poczta – życzenia dla ucznniów od klas, przygotowanie e-kartek opublikowanych na fb, promowanie konkursu z okazji 96 urodziny Gdyni.
  • 2022 r. udział w akcji "Żonkile", organizowanej przez Muzeum Polin - nauczyciele historii, p. Kwiatkowska poprowadzili zajęcia korzystając z materiałów przygotowanych przez Muzeum, uczniowie oraz wychowawcy koordynowali przygotowanie żonkili.
  • 2022 r. promowanie szkolnych zbiórek darów dla uchodzców z Ukrainy a 27. 03. kawiarenka SU "My z Wami" ze sprzedaży ciast i deserów uzyskaliśmy ponad 4 tys., które zostały przekazane na PAH.
  • 04. 2022 r. Dzień bez plecaka oraz promowanie pracy w ogrodzie społecznym prz SP 23, jako możliwość realizowania wolontariatu albo ogrodniczej pasji. Promowaliśmy również konkurs p. Kariny Józefczyk "Żywe obrazy polskich malarzy"
  • 2022 r. w czasie Festynu SP 18 przygotowaliśmy stoisko z wymianą ksiązek i gier: "Daj ksiązkom i grom drugie życie". 21. 06. zorganizowaliśmy Dzień Hawajski.

Uczniowie najwyżej ocenili  i byli najbardziej zadowoleni z organizacji charytatywnej cukierni, podobał im się również Dzień bez placaka i Dzien Hawajski.

Data dodania: 2022-08-31 15:58:09
Data edycji: 2022-10-10 12:08:29